Jedź Bezpiecznie
Obraz nagłowkowy

W ramach IV edycji akcji „Jedź bezpiecznie” Organika S.A. i warsztaty Euromaster w dniach 18.10–30.11.2016 r. zapraszają wszystkich kierowców na bezpłatne badanie stanu płynu hamulcowego.

Akcja „Jedź Bezpiecznie” jest organizowana przez Organika S.A. już po raz czwarty. Tym razem również przy współudziale firmy Euromaster, która na terenie całej Polski prowadzi sieć profesjonalnych warsztatów, specjalizujących się w serwisowaniu ogumienia i lekkiej mechanice pojazdowej. Badanie stanu płynu hamulcowego w ramach akcji Jedź Bezpiecznie jest całkowicie darmowe i trwa zaledwie trzy minuty. To chwila, a może mieć olbrzymie znaczenie dla bezpieczeństwa kierowcy, pasażerów oraz innych użytkowników drogi.

Kierowcy, którzy zdecydują się na darmowe badanie otrzymają jego wyniki, a także materiały informacyjne, dzięki którym dowiedzą się, za co odpowiada płyn hamulcowy oraz jakie ich parametry są kluczowe dla bezpieczeństwa pojazdu. To pozwoli zyskać niezwykle cenną wiedzę i dokonywać świadomych wyborów, które pozostaną nie bez znaczenia dla pewności podczas jazdy.

Wymianę płynu hamulcowego zaleca się co 2 – 3 lata lub każdorazowo po przejechaniu 40.000 km. Niestety wielu – zarówno kierowców, jak i, co gorsza, mechaników – nie jest tego świadomych, podobnie, jak i tego, że dla bezpieczeństwa na drodze istotna jest sama jakość płynów, przejawiająca się w ich określonych parametrach technicznych.

Aspekt edukacyjny akcji „Jedź Bezpiecznie” jest niezmiernie istotny, ponieważ z badań przeprowadzonych przez Organika S.A. wynika, że aż 72% kierowców nie wie, jaką rolę w układzie hamowania pełni płyn hamulcowy. Analizy wskazują też, że przynajmniej co czwarty pojazd poruszający się po polskich drogach kwalifikuje się do natychmiastowej wymiany płynu w układzie hamulcowym. Statystyki te przerażają, gdy uświadomimy sobie, że każdy taki samochód z niesprawnymi hamulcami może być przyczyną tragicznego w skutkach wypadku, w którym narażone jest zdrowie i życie tak naprawdę każdego użytkownika drogi.

Sieć serwisów Euromaster towarzyszy akcji Jedź Bezpiecznie nie tylko dlatego, że jej zarządcy dostrzegają realne zagrożenie dla bezpieczeństwa drogowego, wynikające z niedbania przez kierowców o regularną wymianę płynu hamulcowego, lecz także dlatego, że to właśnie do warsztatów tej sieci zaglądają tysiące Polaków. Kierowcy pamiętają o zbliżającej się zimie i dbają o zmianę opon. Zarazem niewielu z nich pamięta o tym, co w nie mniejszym stopniu stoi za ich bezpieczeństwem na drodze: o płynie hamulcowym – akcja Jedź Bezpiecznie ma szansę to zmienić.